Warsztaty handpanowe z Tomkiem Krawczykiem Handpanarama
  Handpan to instrument o unikalnym, hipnotyzującym brzmieniu i niesamowitych możliwościach. Dźwięki, jakie się z niego wydobywają, wpływają niezwykle kojąco na naszą psychikę. Umiejętne uderzenie palcami o korpus instrumentu wydaje bardzo przyjemne wibracyjnie brzmienie. Kto raz posłucha koncertu z użyciem ręcznego bębenka, z przyjemnością będzie powracał do tej muzyki bardzo często.
  Czy kiedykolwiek marzyłeś o spróbowaniu gry na Handpanie? Teraz masz okazję! Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty, które odbędą się w sobotę 5 sierpnia o godzinie 10:00 w naszym Ośrodku przy Moniuszki 39.
  Handpan nazywany jest najmłodszym instrumentem świata (pierwszy powstał 2000r. w Szwajcarii), zyskuje sympatię doświadczonych muzyków jak i osób, które dopiero chcą spróbować swojej przygody z muzyką. Ze względu na dość prosty układ dźwięków jest szeroką bramą do świata muzyki dla ludzi, którzy wcześniej tylko marzyli o tym aby spróbować gry na jakimś instrumencie. Podczas naszych warsztatów będziesz miał/miała możliwość zgłębienia tajemnic gry na tym fascynującym instrumencie. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym muzykiem, nasze warsztaty są otwarte dla wszystkich entuzjastów Handpana.
  Dla Kogo?
  dla każdego!
  • jeśli pragniesz doświadczyć czym jest przygoda z Handpanem,
  • być może już grasz – i chcesz zagrać w grupie?
  • doświadczyć magii jaką jest spotkanie z Handpanem
  • poczuć energię dźwięku tego instrumentu
  • doświadczyć połączenia gry w grupie
  • chcesz sprawdzić czy gra na Handapnie jest dla Ciebie
  • a może .. zwyczajnie czujesz że chcesz być…
  • spędzić wspaniale czas w wysokich wibracjach
  Nie potrzebujesz:
  • własnego instrumentu – Tomek przywiezie dla Ciebie Handpana na którym będziesz grać podczas warsztatu
  • talentu
  • doświadczenia
  • dobrego nastroju – ten się szybko zmieni po kontakcie z instrumentem
  Aby zapewnić dla każdego instrument, ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona!
  Podczas warsztatów:
  • nauczysz się podstawowych technik gry na Handpanie, w tym uderzania palcami, oburęcznej gry oraz kontrolowania dynamiki dźwięku.
  • poznasz podstawowy rytm, który pozwoli Ci zacząć zabawę z instrumentem
  • otrzymasz wskazówki i porady od doświadczonego instruktora, którzy podzieli się swoją wiedzą i technikami.
  Warsztaty poprowadzi:
  TOMEK KRAWCZYK – multiinstrumentalista, soundhealer, producent muzyczny, kompozytor, nauczyciel i promotor muzyki handpanowej występujący jako Handpanarama. Handpan postrzega jako niewymagający elektroniki syntezator o możliwościach sięgających tak daleko jak sięga kreatywność człowieka, który na nim gra. Właśnie stąd biorą się kompletne handpanowe kompozycje zawierające rytm, harmonię i melodię.
  Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=jt05kNa32G4
  ZAPISY:
  Koszt 2-godz. warsztatów: 180 zł
  Miejsce gwarantuje wpłata zadatku: 100 zł
  nr konta: 79 1140 2004 0000 3002 8333 5941
  nazwa firmy: NZOZ REMEDIS Sp. z o.o.
  Tytułem: warsztat Handpan + imię i nazwisko
  Po wpłacie wyślij email na adres: pro@remedis.pl w tytule „warsztat Handpan”
  Do zobaczenia!
  Przyłącz się do nas i odkryj piękno i magię gry na Handpanie!
  Trening Oczu i Widzenia®
  Zadbaj o wzrok. To najważniejszy z naszych zmysłów. Wzrok jest najważniejszym naszym zmysłem, a oczy organem najbardziej narażonym na utratę sprawności. Akademia Remedis i Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu we współpracy z Mikołajem Markiewiczem zapraszają na Trening Oczu i Widzenia®. Terapia opiera się na prostych ćwiczeniach, dzięki którym wzmocnisz swój wzrok oraz dowiesz się, jak relaksować oczy.
  Zadbaj o wzrok. To najważniejszy z naszych zmysłów.

   

  Wzrok jest najważniejszym naszym zmysłem, a oczy organem najbardziej narażonym na utratę sprawności.

   

  Akademia Remedis i Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu we współpracy z Mikołajem Markiewiczem zapraszają na Trening Oczu i Widzenia®. Terapia opiera się na prostych ćwiczeniach, dzięki którym wzmocnisz swój wzrok oraz dowiesz się, jak relaksować oczy.

   

  Trening Oczu i Widzenia® polecamy szczególnie osobom, które:
  ???? pracują przy komputerze i odczuwają zmęczenie, pieczenie i łzawienie oczu,
  ???? doświadczają skutków wad wzroku (krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność, etc.),
  ???? mają trudności z widzeniem w mroku i/lub przy bardzo jasnym świetle,
  ???? nie radzą sobie z szybką koncentracją wzroku na wybranym obiekcie,
  ???? zauważają, że widzą coraz gorzej wraz z postępującym wiekiem,
  ???? uprawiają sport, w którym liczy się refleks i szybkość reagowania,
  ???? doświadczają trudności w nauce.

   

  Dzięki ćwiczeniom polepsza się koordynacja oczu oraz ich zdolność do współpracy, dzięki temu pracują lepiej, szybciej i mniej się męczą. Pozwala to na poprawę widzenia także u osób mającym zeza lub leniwe oko. Trening rozwija zdolność koncentracji oraz pozytywnie wpływa na efektywność wielu naszych działań: uczenia się, pracy, zabawy, czy procesów twórczych. Pomaga również redukować procesy degeneracyjne w oczach.

   

  Trening nie ma ograniczeń wiekowych, przynosi efekty zarówno u małych dzieci, jak i osób starszych. Podstawą metody jest wiedza, że widzenie jest zdolnością, którą możemy rozwijać i doskonalić całe życie, a źródłem wad wzroku jest w dużej mierze nieumiejętność dobrego używania oczu.

   

  Wiele osób już po parodniowym szkoleniu odczuwa wymierną poprawę ostrości wzroku (1-2 rządki na standardowej tablicy badania wzroku – tablicy Snellena). To, jak szybko są odczuwalne efekty i jaki jest ich stopień, zależy od indywidualnych predyspozycji i umiejętności zmiany przyzwyczajeń.

   

  W Toruniu warsztaty poprzedzi wykład Mikołaja Markiewicza, poświęcony wypracowanej metodzie umożliwiającej poprawę wzroku za pomocą ćwiczeń i zmiany nawyków. Trening Oczu i Widzenia® pomaga przezwyciężyć wiele różnorodnych problemów i dolegliwości, poprawić szereg umiejętności wzrokowych niezbędnych do działania w specyficznych warunkach.

   

  Partnerem wydarzenia jest Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu.

   

  Więcej o metodzie dowiesz się ze strony https://treningwidzenia.pl/
  Szkolenie PRECORE ISTDP w Akademii Remedis

  Zapraszamy na warsztaty poświęcone wprowadzeniu do intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej (ISTDP).

  Program szkolenia PRECORE:

  • Specyfika diagnozy w ISTDP i dobór odpowiednich interwencji na pierwszym etapie pracy;
  • Elementy ISTDP stosowane na wstępnym poziomie rozwoju jako psychoterapeuta ISTDP;
  • Pierwsze sesje, jak ustanowić kulturę pracy terapeutycznej by na kolejnych etapach praca mogła przebiegać intensywnie;
  • Jak radzić sobie z mechanizmami obronnymi pacjenta w momencie ustalania kontraktu psychoterapeutycznego;
  • Jak mobilizować wolę pacjenta do dalszej pracy terapeutycznej;
  • Jak pracować z pacjentem kruchym i silnie projektującym na początku pracy terapeutycznej (wstępne informacje);
  • Jak uchwycić trójkąt konfliktu w trakcie pierwszych sesji.

  Metodyka nauczania:

  ćwiczenia interwencji terapeutycznych, roleplay, prezentacja fragmentów video sesji, wykład. Po zajęciach uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

  Prowadzący:

  Szkolenie PRECORE ISTDP poprowadzi Leszek Jaworski, psychoterapeuta z certyfikatami: Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii, ISTDP wydanym przez IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii i zarządu Sekcji ISTDP. Ukończył 4-letnie Studium Psychoterapii, 2-letnie Studium Terapii Rodzin oraz 2-letnie Studium Terapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji.

  Od 2008 roku pracuje w podejściu ISTDP. Ukończył 2-letni kurs wstępny  a następnie 3-letni kurs zaawansowany metody ISTDP Core Training.

  Od 2014 roku uczestniczy w Advanced Core Training ISTDP a od 2020 roku w 3-letnim kursie superwizorsko-nauczycielskim metody ISTDP prowadzonym przez Jona Fredericksona*.

  Należy do zarządu Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii.

  Od sześciu lat uczy i superwizuje psychoterapeutów w nurcie ISTDP, m.in. w ramach seminarium wstępnego metody ISTDP, Precore i Core Training. Założyciel Ośrodka ISTDP i Instytutu ISTDP w Warszawie.

  Cel szkolenia:

  Celem zajęć jest wprowadzenie w tematykę ISTDP, które wyposaży uczestników w solidne fundamenty wiedzy przed rozpoczęciem właściwego, trzyletniego szkolenia z intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej CORE TRAINING w Akademii Remedis. Początek CORE TRAINING planowany jest na drugą połowę 2022 roku (kurs obejmie w sumie 36 dni szkoleniowych, 7  godzinnych, 4 zjazdy trzydniowe w roku od czwartku do soboty). Kurs będzie miał charakter weekendowy i obejmie łącznie 21 godzin (7 godzin dziennie). Zajęcia odbędą się w siedzibie Ośrodka Remedis PRO przy ul. Moniuszki 39.

  Szkolenie będzie podlegało pod superwizję Jona Fredericksona. Absolwenci szkolenia PRECORE otrzymają zaświadczenie ukończenia wydane przez Instytut ISTDP w Warszawie i będą mogli ubiegać się o przyjęcie na kurs CORE TRAINING, którego zwieńczeniem będzie certyfikat wystawiony przez Washington Instytitute Jona Fredericksona  https://istdpinstitute.com

  Liczba miejsc jest ograniczona. Kurs kierowany jest do psychoterapeutów oraz studentów psychoterapii po minimum 2 roku szkolenia. Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować na adres: akademia@remedis.pl

   Czym jest ISTDP?

  Nurt intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej cieszy się rosnącym zainteresowaniem i odpowiada na potrzeby pacjentów, którzy oczekują szybkich efektów. Bardziej aktywna praca psychoterapeuty polega na skupieniu się wraz z pacjentem na jego oporze i mechanizmach obronnych, jakie on stosuje. Problemy psychologiczne są tu postrzegane jako efekt nieuświadomionych emocji prowadzących do nieuświadomionego niepokoju, który jest następnie podtrzymywany przez mechanizmy obronne.

  ISTDP opiera się na założeniu, że eliminacja obron i akceptacja nieświadomych uczuć pozwala na poprawę stanu i funkcjonowania pacjenta. Przymierze terapeutyczne ma służyć jak najszybszemu dotarciu do nieświadomości, przełamaniu oporu i dotarciu do unikanych uczuć, dzięki czemu nie musi on już stosować mechanizmów obronnych, doświadczać objawów oraz jest w stanie regulować i tolerować poziom lęku. Posługując się pojęciami Freuda – celem ISTDP jest wzmocnienie ego przy jednoczesnym osłabieniu niszczącego działania superego.

  Skuteczność intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej została potwierdzona badaniami naukowymi. Sprawdza się w leczeniu zaburzeń osobowości, depresji, w tym depresji lekoodpornej, zaburzeń lękowych oraz somatycznych.

  * Jon Frederickson – amerykański psychoterapeuta z ponad 25-letnim doświadczeniem, członek kadry naukowej Waszyngtońskiej Szkoły Psychiatrii. Założyciel Instytutu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP Institute), kierownik programu szkolenia w zakresie ISTDP w Washington School of Psychiatry oraz programu szkolenia podstawowego w Norweskim Towarzystwie ISTDP.  Obecnie szkoli specjalistów od zdrowia psychicznego na całym świecie, wykorzystując nagrania wideo ze swojej praktyki. Jest autorem niezwykle popularnej książki Kłamstwa, którymi żyjemy oraz Współtworzenie zmiany. Skuteczne techniki terapii dynamicznej.

  Realizator i miejsce szkolenia:

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REMEDIS sp. z o.o.
  Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis PRO | Moniuszki 39 | 87-100 Toruń
  e-mail: akademia@remedis.pl | tel. +48  56 477 90 11 | kom. +48  668 476 791

  Termin szkolenia:

  24,25,26 czerwca 2022

  Koszt:

  Dla zgłaszających się do 31 marca 2022: 1500 zł !!!

Wydarzenia