Iwona Zaraś-Wieczorek
psycholog, psychoterapeuta

Główne obszary specjalizacji:

  • prowadzenie konsultacji i terapii psychologicznej,
  • przeprowadzanie oraz sporządzanie diagnoz psychologicznych,
  • prowadzenie indywidualnych oraz grupowych sesji terapeutycznych,
  • prowadzenie szkoleń/warsztatów/zajęć dydaktycznych z zakresu psychologii/psychoterapii.

     Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie realizuje całościowy, pięcioletni Kurs Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kurs realizowany jest w podejściu systemowo – ericksonowskim oraz w rozszerzeniu wiedzy o inne podejścia takie jak: psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne oraz integracyjne.

      Na co dzień pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Poradniach Dzieci i Młodzieży Era Psyche dr Anetta Pereświet-Sołtan w Oławie oraz w Brzeziej Łące, a także jako psycholog w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Oławie.

     Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuje w podejściu integracyjnym – łączy myślenie systemowe oraz ericksonowskie.