Tytuł zawodowy psychologa uzyskała w SWPS Sopot, dodatkowe kwalifikacje w zakresie diagnozy m.in. w ramach krótkoterminowych kursów, jak i Studiów podyplomowych z Psychologii klinicznej (Gdański Uniwersytet Medyczny).
Jako psychoterapeuta kieruje się założeniami podejścia integracyjnego, ponieważ pozwala ono na prowadzenie wysoce zindywidualizowanego, jak i kompleksowego procesu terapii. Zrealizowała kursy w różnych modalnościach terapeutycznych m.in.:
- Całościowe 5-cio letnie szkolenie z psychoterapii w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces (podejście humanistyczno-doświadczeniowe, program rekomendowany przez International Association of Process Oriented Psychology)
- Podstawowe i Zaawansowane szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)
- Podstawowe i Zaawansowane szkolenia w podejściu EMDR (z ang. Eye Movement Desensitization and Reprocessing)
- Szkolenia z zakresu terapii zaburzeń dysocjacyjnych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno na stażach (Całodobowy Młodzieżowy Oddział Leczenia Uzależnień, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, dzienny i stacjonarny Oddział Psychiatryczny), jak i podczas wieloletniej pracy w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy (Dzienny Oddział Psychiatryczny, Ośrodek Leczenia Zaburzeń Psychicznych, Lękowych i Afektywnych oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego).
Prowadzi terapię krótko- i długoterminową, w szczególności skierowaną do osób z zaburzeniami osobowości, lękowymi i nastroju, również w przebiegu Złożonego zespołu stresu pourazowego (cPTSD). Udziela wsparcia osobom w kryzysach emocjonalnych (m.in. kryzys relacyjny, zawodowy, adolescencyjny i inne). Pracuje z osobami dorosłymi i starszą młodzieżą (od 16 r.ż.).
Zajmuje się także działalnością naukową i dydaktyczną – tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy (tematyka rozprawy w obszarze zaburzeń osobowości i stresu pourazowego), prowadziła zajęcia dla studentów medycyny, psychologii i pedagogiki. Organizuje warsztaty edukacyjne i rozwojowe m.in. z zastosowaniem metody Horse Assisted Education (z udziałem koni).
W celu utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług regularnie uczestniczy w superwizjach zawodowych oraz szkoleniach organizowanych przez Towarzystwa, których jest aktywnym członkiem (m.in. Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Terapii EMDR).